Oprichting stichting Vrienden Toon Hermans Huis Arnhem

Eén op de drie Nederlanders krijgt ooit kanker. In de regio Arnhem wonen volgens de landelijke ervaringscijfers momenteel circa achtduizend mensen bij wie de diagnose kanker is gesteld. De ziekte heeft niet alleen lichamelijke gevolgen, maar grijpt ook psychisch en sociaal vaak diep in. Niet alleen in het leven van de patiënt tijdens de behandeling, maar ook in dat van de partner, kinderen en andere naasten, zoals familie, vrienden en collega’s.

Na het medische traject stopt de begeleiding van patiënten, terwijl juist dan de psychische en sociale impact van de ziekte zich aandient. Soms kunnen mensen niet meer terugkeren in hun werkkring, zijn ze afhankelijk van hulp of bang in een sociaal isolement te komen. Het Toon Hermans Huis Arnhem wil daarbij de helpende hand bieden. Door het geven van informatie en contacten met lotgenoten voor het delen van ervaringen.

De stichting Vrienden Toon Hermans Huis Arnhem werkt samen met het Oncologisch Centrum Rijnstate, ARTI en het Taborhuis, die de komst van een Toon Hermans Huis noodzakelijk vinden. De stichting weet zich eveneens gesteund door verschillende maatschappelijke instellingen, serviceclubs en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven.

Het Toon Hermans Huis Arnhem maakt deel uit van het landelijk netwerk en zal zich aansluiten bij de branchevereniging voor instellingen voor psychosociale oncologie (IPSO). Tevens wordt de ANBI- status aangevraagd. Dit is de erkenning als ‘Algemeen Nut Beogende Instelling’, waardoor sponsoring van de stichting fiscaal aftrekbaar is.

Wilt u meehelpen? Financieel, in natura of met menskracht?

Neemt u dan contact op met Wouter Groothedde, voorzitter bestuur Stichting Vrienden Toon Hermans Huis Arnhem, mobiele telefoon: 06-51311567, e-mail: info@thharnhem.nl. Zie ook: www.thharnhem.nl.

Downloads

Terug naar overzicht
by_twodare
made in arnhem